ВО "Свобода"

ENG

30 квітня 2015
Російська продукція в українських магазинах витісняє вітчизняну
Російська продукція в українських магазинах витісняє вітчизняну

Безумовно, добре, що ми вирішили маркувати російську продукцію у магазинах, аби покупці знали, де товари від окупанта і могли від них відмовитися. За допомогою спеціальних позначок розрізнити продукцію від агресора зручно і легко. Здавалось би, питання вирішено. Та проблема в тому, що у більшості українських магазинів, супермаркетів нас наче змушують купувати російське, адже цих товарів стільки, що вибір продукції української та європейських держав ‒ або на рівні з російськими товарами, або, буває, значно менший.

Поспостерігавши за кількістю різної промислової продукції російського, вітчизняного та європейського виробництва у тернопільських магазинах, можу зробити висновок, що про патріотизм підприємці забули. На прикладі одного з магазинів маємо таку картину: серед мийних засобів ‒ 10 видів російських, 2 види українських, 8 видів європейських; серед засобів гігієни ‒ 13 видів російських, 3 види українських, 16 видів європейських і так далі. Така, м'яко кажучи, дивина зараз у багатьох торгових точках Тернополя. Радує, що хоч інша ситуація ‒ з продуктами харчування. Так би мовити, добре, хоч воду та хліб свої продаємо, бо складається враження, що без російських товарів ‒ просто нікуди…

Закликаю власників торгових кіосків, магазинів, супермаркетів, торгових центрів та усіх, хто здійснює торгівлю, не просто маркувати російську продукцію, а менше її закупляти або й узагалі від неї відмовитися. Що з того, що товари нашого ворога марковані, якщо за кількістю вони конкурують з іншими! А якщо українські та європейські речі швидко розкуповують ‒ то у покупців навіть вибору не залишається, як купити російське. Не підштовхуйте громадян до того, щоб придбати товари агресора, який захоплює наші землі, бо, звичайно, спокуса є, адже продукція країни-сусіда відносно дешева і люди до неї звикли, то навіщо ж купувати дорожче і те, чого ніколи не використовували. Але зрозуміймо: кожна копійка, кожна гривня, яку ми сплачуємо Росії, може бути використана проти наших рідних, друзів, близьких і співвітчизників, які зараз воюють на сході України. Кожен гріш може піти на кулю, якою цілитимуть в українців проросійські терористи. У ситуації, яку маємо зараз в державі, ми взагалі не повинні бачити на полицях жодної української крамниці російську продукцію. Перш за все маємо підтримувати вітчизняного виробника, оскільки сьогодні в нашій державі криза не тільки політична, а й економічна. Будьмо розумними, не чинімо шкоди самі собі. Російському в Україні ‒ не місце!

Роман Навроцький, голова Тернопільської міської організації ВО "Свобода"