ВО "Свобода"

ENG

26 жовтня 2016
Володимир Стаюра: Якби на могилі Січових Стрільців стояв величний, гідний українців пам'ятник, ми б не звертали увагу на польський меморіял
Володимир Стаюра: Якби на могилі Січових Стрільців стояв величний, гідний українців пам'ятник, ми б не звертали увагу на польський меморіял

26 жовтня 2016 року в Тернополі провели круглий стіл із приводу реконструкції у Зборові меморіялу полякам, "полеглим за Вітчизну" (Poległym za Ojczyznę). Учасники заходу обговорювали, чи виправданими є ці слова і чи не готують у такий спосіб поляки інформаційний ґрунт для зазіхань на територію Тернопільщини.

Ажіотаж в інформаційному просторі Тернопілля підняла інформація щодо відновленої каплиці у місті Зборів. Меморіял польським воїнам, які "полягли за вітчизну", став приводом для громадського збурення, адже йдеться про поляків, загиблих у боротьбі з воїнами ЗУНР, тобто українськими героями. Обговорити резонансну тему зібралися у Тернополі політики, історики та громадські діячі.

"Я вважаю, всім нам, особливо політикам, треба насамперед вислухати істориків, щоб вони розкрили суть питання з погляду історичної науки. Ми розуміємо, які зараз маємо відносини з Росією, і нас практично штовхають на таке ж відношення до Польщі. Тут є питання не до архітектури, не до поляків, а до нас і нашої влади. У цьому питанні реально йдеться про нашу гідність. Я не розумію, як зборівська громада, і тернопільська загалом, може допускати такі речі, коли поляки відновлюють нам цвинтар Січових Стрільців. Ми, галичани, західна Україна, ніколи не воювали з пам'ятниками - ми завжди зберігали їх. І напевно, якби на могилі Січових Стрільців стояв величний, гідний нас, українців, пам'ятник, то ми би і не звертали увагу на польський меморіял", - наголосив депутат Тернопільської міської ради від ВО "Свобода" Володимир Стаюра.

Націоналіст також зазначив, що нині важливо вийти на реальну дію, адже на Тернопільщині є багато цвинтарів, і їх слід тримати у належному стані. Окрім того, біля каплички має бути розміщено докладну історичну довідку про те, кому присвячено це меморіял тощо. А для обласної влади це має бути тривожний дзвінок, що їхню роботу виконують люди з-за кордону.

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"