ВО "Свобода"

ENG

23 грудня 2016
Михайло Головко: Уряд має терміново відновити контроль над "Укргазвидобуванням"
Михайло Головко: Уряд має терміново відновити контроль над "Укргазвидобуванням"

23 грудня 2016 року народний депутат України від ВО "Свобода" Михайло Головко, виступаючи у парламенті, звернувся до уряду з вимогою негайно повернути під управління Кабміну компанію "Укргазвидобування", над якою держава втратила оперативний контроль. Націоналіст наголосив, що є рішення судів, за якими ця компанія, попри те що має статус державної, фактично державі не належить.

Парламентар розповів, що відсутність контролю над компанією підтвердили постанова Вищого господарського суду України від 13.08.2013 (справа №910/10255/13) та ухвала Київського апеляційного адміністративного суду України від 19.01.2016 (справа №826/1503/14).

"Відповідно до цих рішень, на компанію не поширюється дія частини 5 статті 11 закону "Про управління об'єктами державної власності". Тож у компанії немає обов'язку ухвалювати рішення про відрахування не менше 30% чистого прибутку на виплату дивідендів та сплачувати такі дивіденди до Держб'юджету. А всі комерційні операції цього підприємства не підпадають під норму закону про держзакупівлі і містять високі корупційні ризики. Ба більше, результати фінансової діяльности компанії не мають права перевіряти фінінспекція, контрольно-ревізійне управління тощо", - зазначив Михайло Головко.

Парламентар підкреслив, що лише за приблизними розрахунками, 2017 року операційний прибуток "Укргазвидобування" має скласти більше 60 мільярдів гривень, дивіденди з яких держава просто втратить.

"Це величезні кошти, які йдуть повз Держб'юджет. На цьому наживається чимало осіб, що очолюють цю структуру. Зараз влада розповідає про "схеми Онищенка", але сама легалізувала такі схеми і діє за ними. Вимагаю від уряду ухвалити негайно постанову, за якою безпосередньо підпорядкувати "Укргазвидобування" Кабміну", - додав Михайло Головко.

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"