ВО "Свобода"

ENG

21 листопада 2017
Сергій Надал: Тернопільські пенсіонери завжди мають відчувати турботу та соціяльну підтримку міста
Сергій Надал: Тернопільські пенсіонери завжди мають відчувати турботу та соціяльну підтримку міста

У Тернополі добре розуміють, що людям поважного віку потрібна увага і опіка, часом навіть більше, ніж матеріяльні блага. Завдяки тому, що міська рада свого часу ухвалила соціяльно-благодійну програму "Турбота", пенсіонери міста мають можливість зустрічатися, спілкуватися, приємно та корисно проводити час.

Пенсія ‒ не вирок бути самотнім. Двічі на тиждень ‒ у середу о 13:00 та у неділю о 14:00 ‒ у Центрі дозвілля та молодіжних ініціатив ім. О. Довженка (просп. Злуки, 45) для літніх містян організовують зустрічі з письменниками, співаками, музикантами. У теплій по-родинному атмосфері тернопільці поважного віку вже зустрічалися з письменницею та громадською діячкою Дарією Чубатою, актором Михайлом Безпальком, автором пісень та виконавцем Василем Дунцем та іншими. Також тут є можливість переглянути фільми, відвідати майстер-класи, почути поради експертів, а опісля разом випити чаю та поділитися враженнями. Для охочих організовують виїзні екскурсії, заняття з оздоровчої гімнастики. Незабаром планують запровадити дні здоров'я, під час яких проводитимуть обстеження: вимірювання тиску, визначення вмісту цукру в крові тощо.

"Люди похилого віку ‒ заслужені жителі нашого міста. Саме вони свого часу доклали дуже багато зусиль, власної праці, відбудовуючи наше місто у післявоєнні роки, розвиваючи його промисловість, інфраструктуру, економіку, медицину, освіту тощо. Без них не було би того Тернополя, яким ми сьогодні пишаємося. Тому наш обов'язок ‒ зробити все для того, щоб пенсіонери відчували підтримку й турботу міста", ‒ зазначає міський голова Тернополя свободівець Сергій Надал.

Проект "Єднання поколінь" реалізовується силами міської ради та дружніх громадських організацій. Зустрічі пенсіонерів тривають лише другий місяць, але організатори працюють над тим, щоб максимально наситити програму, при цьому просять учасників висловлювати свої побажання.

Наразі постійними відвідувачами зустрічей є близько шести десятків літніх містян, але щоразу їх приходить все більше. Цією ініціятивою учасники проєкту діляться з сусідами, колишніми колегами, знайомими, тож організатори готуються зустрічати нових учасників проєкту. Турбота про людей похилого віку в Тернополі у пріоритеті.

Загалом у місті проживає близько 54 тис. осіб пенсійного віку. Для того, щоб їхнє життя у нинішній складний час було хоч трохи легшим, у місті реалізовується багато різних соціяльних проєктів. Зокрема, пенсіонери у соцзакладах можуть скористатися безкоштовними послугами перукаря, соціяльні працівники регулярно відвідують самотніх за місцем проживання, а тих, хто перебуває в особливій скруті, забезпечують щоденним безкоштовним гарячим харчуванням.

Окрім того, понад 30 млн грн щороку з міського б'юджету спрямовується на компенсацію проїзду пільгових категорій, у тому числі пенсіонерів. Раніше ці витрати покривав Київ, але з 2016 року ці кошти більше не закладаються у Держб'юджеті, тому їх шукають на місцях. Тернопіль впорався із цим завданням і завдяки цьому пенсіонери міста продовжують безкоштовно користуватися комунальним транспортом у необмеженій кількості, приватні перевізники Тернополя також зобов'язані надавати їм транспортну послугу безкоштовно.

"Ми витрачаємо на відшкодування проїзду пільговиків приблизно стільки ж, скільки на ремонт дворів. Знайти ці 30 мільйонів нелегко. Але ми це робимо, тому що тернопільські пенсіонери по-праву на це заслуговують. Вони працювали для міста, тепер наш час потурбуватися про них", ‒ зазначає Сергій Надал.

Наприкінці жовтня набрала чинності постанова уряду, якою затверджено зміни до низки нормативних актів. Частина з них стосується запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду. Для того, щоби поїздка була безкоштовною, пільгові категорії, окрім посвідчення чи довідки повинні мати також і персоніфіковану електронну картку. У Тернополі виготовлення такого електронного квитка для пенсіонерів також є повністю безкоштовним.

Для її отримання слід звернутися в управління соцполітики міської ради за адресою: вул. Лисенка 8, 1-й поверх, 36 каб., тел.: 23-53- 43.

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"