ВО "Свобода"

ENG

1 січня 2017
У Тернополі "Свобода" провела смолоскипний марш до 108-ї річниці Степана Бандери
У Тернополі "Свобода" провела смолоскипний марш до 108-ї річниці Степана Бандери

1 січня 2017 року в Тернополі "Свобода" організувала й провела смолоскипний марш, приурочений до 108-ї річниці з дня народження Провідника ОУН Степана Бандери. Захід також присвятили героям Небесної сотні та українським військовим, які загинули під час московсько-української війни. Участь у смолоскипному марші взяв також тернопільський обласний осередок ВГО "Сокіл".

З величезним червоно-чорним стягом, смолоскипами, повстанськими піснями і патріотичними гаслами тернопільці урочисто пройшли від проспекту Перемоги через Тернопільський став, центр міста, Театральний майдан до пам'ятника Бандері.

Ушанувати світлу пам'ять Провідника ОУН, згадати справжнього націоналіста й героя українського народу прийшли тисячі мешканців міста, серед яких чимало свободівців. Це, зокрема, голови Тернопільської міської організації ВО "Свобода" Володимир Стаюра, Тернопільської обласної організації Олег Сиротюк, народний депутат Михайло Головко, заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

Патріотичний захід продовжився народним вічем біля пам'ятника Героєві України Степанові Бандері.

"Хочу привітати вас із цією знаменною датою, через яку ми всі зібралися тут - 107-м днем народження Провідника українського народу, справжнього націоналіста і борця за незалежність України Степана Бандери. Наша держава переживає складні часи. Однак ми віримо і знаємо, що незламний націоналістичний, ідейний дух Бандери живе у кожному з нас. Сьогодні на гасло "Слава Україні!" відгукуються мільйони людей зі Сходу, які ще вчора не вірили в українську націоналістичну ідею. Останній рік яскраво продемонстрував настрої українців, їхній патріотизм, ідейність. Український народ став могутнішим, а найголовніше - єдиним! Тож ми не дозволимо ворогам панувати на своїй, Богом даній землі!" - зазначив Михайло Головко.

Олег Сиротюк закликав не забувати справжніх героїв України, історію своєї держави: "Дякую всім, хто розділив цю знаменну подію разом з нами. У кожному з нас живе справжній патріот України. Навіть у часи розбрату, смерти й війни наш бандерівський дух стає ще міцнішим! Він гартується на подіях, які відіграють величезну роль у наших долях, долі всієї України і має колосальне значення для нашого майбутнього".

"Ворог зазіхнув на нашу державу, на її цілісність і незалежність. Триває кровопролитна війна. Тепер ми, нащадки справжніх героїв - Степана Бандери, Романа Шухевича, Євгена Коновальця - готові боротися за щасливе майбутнє України!" - зазначив Володимир Стаюра.

"Події, що трапилися 2014 року, продемонстрували нашу незламність, волю до боротьби, свободи й незалежности. Однак нам не варто відпочивати. Боротьба продовжується, революція триває! Наш бандерівський дух гартується на випробовуваннях, які подає нам на нашу землю Бог, і ми ці випробовування повинні пройти у безкомпромісній і кровопролитній боротьбі проти нашого одвічного ворога Росії!" - наголосив Леонід Бицюра.

"Зараз бачимо, що нинішня молодь, яка тут віддає чин Герою України, Провіднику українських націоналістів Степану Бандері, дійсно готова до боротьби за своє майбутнє, за майбутнє України. Пишаюся, що тернопільський обласний осередок "Сокола" налічує стільки патріотично-налаштованих, ідейних, готових до боротьби юних хлопців і дівчат! Упевнений, саме завдяки цим людям наша країна матиме хороше майбутнє!" - заявив голова тернопільського обласного осередку ВГО "Сокіл" Ілля Семенець.

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"