ВО "Свобода"

ENG

12 лютого 2017
У Тернополі відбулася народна олімпіяда "майданівських дисциплін"
У Тернополі відбулася народна олімпіяда "майданівських дисциплін"

12 лютого 2017 року у Тернополі на Театральній площі відбулася народна олімпіяда "майданівських дисциплін", приурочена 123-й річниці з дня утворення молодіжної націоналістичної організації "Сокіл", котра пройшла у межах заходу "Соколи Майдану".

Участь у цьому військово-спортивному дійстві взяли понад дві сотні школярів 8, 9, 10 та 11 класів із понад двадцяти загальноосвітніх шкіл міста Тернопіль.

Молоді хлопці та дівчата боролися за перемогу в естафетах на коротких дистанціях у три етапи. Перший ‒ будування майданівської барикади із автомобільних шин, другий ‒ перенесення пораненого товариша на ношах, завершальним етапом заходу стали стрільби на влучність.

"Сьогодні ми зібрали нашу тернопільську молодь тут, аби як і три роки тому відтворити, або хоча б наблизити до реальности подій Революції гідности, продемонструвати, як тоді такі самі юні хлопці і дівчата боронилися від режиму, будуючи барикади, допомагаючи важкопораненим. Надалі Тернопільський осередок ВГО "Сокіл" продовжуватиме організовувати подібні вишколи, адже саме дух переможця, як показує історія, загартовується у вуличних боях!" ‒ зауважив голова Тернопільського осередку ВГО "Сокіл", організатор олімпіяди Ілля Семенець.

Організатори та судді змагань визначили трьох найкращих учасників, а також три найкращі шкільні команди, які у підсумку продемонстрували найкращі результати серед усіх инших команд турніру.

"Цей захід відбувається на честь героїв Небесної сотні та українських військовослужбовців, котрі загинули у війні проти кремлівського окупанта.

У період подій Революції гідности Росія проводила свою сочинську олімпіяду. Тоді тут, на Західній Україні, у м. Тернопіль ми зуміли провести свою народну олімпіяду ‒ метання бруківки, будування барикад, перенесення важкопоранених тощо. Десь приблизно таке ми змогли організувати й нині.

Щиро вдячний за участь у заході педагогам шкіл міста Тернопіль, учням, вихованцям гімназій та ліцеїв. Пам'ятайте, що сьогодні ви творите майбутнє української нації", ‒ підкреслив заступник міського голови Тернополя свободівець Леонід Бицюра.

Голова Тернопільської міської організації ВО "Свобода", учасник російсько-української війни, депутат міськради Володимир Стаюра підкреслив, що саме з активної патріотично-налаштованої молоді розпочався Майдан у Тернополі та в инших обласних центрах України.

"Власне, ми повинні пам'ятати, що Майдан як у Тернополі, так і по цілій Україні розпочала активна молодь. Ми чітко розуміємо, що за молоддю ‒ майбутнє і ми хочемо зробити все для того, аби наша молодь навчалася, розвивалася, гартувала свій дух саме в Україні, адже ми маємо проблему масового виїзду молоді за кордон. Проводячи такі заходи, ми робимо акцент саме на молодь, аби юні хлопці і дівчата розуміли, відчували, переживали те, що ця держава таки існує і що лише вони збудують велике і світле майбутнє України", ‒ наголосив голова Тернопільської міської організації ВО "Свобода", учасник російсько-української війни, депутат міськради Володимир Стаюра.

Призерами та переможцями народної олімпіяди у етапі "Майданівська барикада" стали учні загальноосвітніх шкіл №10, 7 та 24.

На етапі "Госпітальєри" ‒ надання допомоги пораненому та перенесення пораненого ‒ найспритнішими виявилися діти 17, 18 та 10 загальноосвітні школи міста Тернопіль.

Найвлучнішими і найшвидшими у стрільбі стали учні 23, 24 та 21 загальноосвітніх шкіл Тернополя.

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"