ВО "Свобода"

ENG

27 вересня 2017
Свободівці виступили проти скорочення Залозецької лікарні
Свободівці виступили проти скорочення Залозецької лікарні

27 вересня 2017 року з ініціативи депутата Залозецької селищної ради від ВО "Свобода" Сергія Демчишина відбулися збори медпрацівників селища з вимогою не допустити скорочення медперсоналу місцевої лікарні.

Причиною для зібрання стало попереднє протиправне розпорядження селищного голови Любомира Фесика № 258 від 22-го вересня про "приведення штатної чисельності Залозецької номерної лікарні № 2 до збалансованої забезпеченості". Рішення очільника селища, під яким насправді завуальовано подано бажання закрити дитячий та неврологічний відділи і скоротити 29 робочих місць, 25 вересня на зборах медичних працівників озвучив головний лікар установи.

Коментуючи такий крок керівництва селища, депутат-свободівець Сергій Демчишин, якого було запрошено на збори, наголосив: "Такого рішення про зміни в штатному розписі лікарні і скорочення медперсоналу депутати Залозецької громади на сесії не ухвалювали. Тому розпорядження селищного голови очевидно протиправне й самоуправне. Крім того, Кабмін обіцяв до кінця року повністю розрахуватися з медичними працівниками заробітною платнею. Якщо ми не відстоїмо цих людей, то на другий рік скорочення триватимуть".

Зауважимо, що за тиждень до цього на звіті селищного голови Любомир Фесик не включив у порядок денний питання фінансового стану лікарні й не озвучив своїх намірів про закриття двох відділів лікарні. Тому на зборах медперсоналу емоціям медиків не було меж. Учергове лунали заклики висунути недовіру селищному голові. Окрім того, було написано звернення до Тернопільської, Зборівської, Залозецької рад та селищного голови про скасування неправомірного розпорядження та забезпечення лікарні необхідного фінансування.

За два дні, 27 вересня, з ініціативи свободівця Сергія Демчишина в приміщенні Залозецької селищної ради відбулися повторні збори медпрацівників. Учасники зібрання озвучили вимогу до селищного голови скасувати своє протиправне розпорядження, а також заявили про недопустимість скорочення медперсоналу. Водночас медики вимагали виробити механізми фінансування закладу в подальшому.

Слід нагадати, що медпрацівники Залозеччини вже мають досвід у відстоюванні своїх прав: ternopil.svoboda.org.ua.

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"