ВО "Свобода"

ENG

27 листопада 2017
У Тернополі свободівка Ірина Фаріон зустрілася із студентами та презентувала власні книги
У Тернополі свободівка Ірина Фаріон зустрілася із студентами та презентувала власні книги

У понеділок, 27 листопада 2017 року, до ТНПУ ім. Володмира Гнатюка завітала український мовознавець, професор Національного університету "Львівська політехніка", громадський діяч, член Політради ВО "Свобода" Ірина Фаріон. Націоналістка презентувала студентам і викладачам свої книги та вшанувала пам'ять "вічного вчителя" ‒ Василя Німчука.

Під час зустрічі свободівка представила присутнім три монографії: "Мовна норма: пошук істини", "Мовна норма: знищення, пошук, віднова", "Мовний портрет Івана Пулюя" та нове видання праці "Суспільний статус староукраїнської (руської) мови у XIV‒XVII століттях". Ірина Фаріон наголосила, що на написання цих книг її надихнув колишній вчитель, нині покійний український мовознавець Василь Німчук.

"Сьогодні дуже сумний день, тому що вчора упокоївся мій вчитель, атлант нашої мови ‒ Василь Німчук. Презентацію власних монографій я планувала задовго до такого важкого для нас дня ‒ похорону Василя Васильовича. Сьогоднішній захід зініціювала моя одногрупниця, завдяки якій я сьогодні виступаю перед тернопільськими студентами. Цей захід дещо нагадує мені повернення у власні студентські роки, ‒ розповіла Ірина Фаріон. Водночас вона додала: ‒ Задовго до відходу у вічність викладача я запланувала висвітлити визначену тему заходу, проте у зв'язку з сумними подіями сьогоднішня тема діалогу матиме назву "Semper tiro", що означає "Завжди учень". Найбільшою мірою можна почуватися ученицею тоді, коли втрачаєш вчителів. Тобто сьогодні є сенс говорити про смерть і безсмертя, про тлінність тіла і вічність духу", ‒ поділилася Ірина Фаріон.

Свободівка додала, що Василь Васильович, який нещодавно помер, залишив українцям колосальну спадщину з історії мови. Тому сьогодні доволі актуальним буде посил до студентства, який "звучатиме як історична свідомість та історична пам'ять як абсолютна запорука майбутнього".

Науковець також зауважила, що ті люди, які кажуть, буцімто можна відсторонитися від історії, не розуміють головного: найпотужніша влада ‒ це влада минулого, яка насправді ніколи не минає.

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"