ВО "Свобода"

ENG

1 січня
У Тернополі сотні націоналістів смолоскипним ходом відзначили 109-річчя Провідника ОУН Степана Бандери
У Тернополі сотні націоналістів смолоскипним ходом відзначили 109-річчя Провідника ОУН Степана Бандери

1 січня 2018 року сотні тернопільських націоналістів смолоскипним ходом центральними вулицями міста відзначили 109-ту річницю з дня уродин Провідника ОУН Степана Бандери.

Організаторами заходу виступили Тернопільська міська та обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода", Тернопільська обласна молодіжна громадська організація "Сокіл", а також побратими із "Правого сектору" та "Національного корпусу".

Біля монументу провідника ОУН відбулося віче, на якому до тернополян зі словами пам'яти звернувся депутат Верховної Ради України від ВО "Свобода" Михайло Головко.

"Степан Бандера ‒ син нашої нації, який піднявся з колін та який, попри зневіру багатьох людей у перспективу України, зумів дати населенню віру в краще майбутнє і повести за собою мільйони українців. Провідник ОУН зумів допомогти людям розпочати боротьбу за власну державу, за майбутнє рідних дітей. Звичайно, тодішній час був непростий ‒ значно важчий за сьогоднішні дні. Адже наша держава в минулі роки була роздерта між імперіями: з однієї сторони ‒ ненависна більшовицька імперія, яка топталася по українській землі, а з другої ‒ Третій Рейх. Здавалося, що в України немає перспектив, проте значна ідея віри в майбутню самостійну і соборну державу продовжувала жити серед людей", ‒ заявив свободівець Михайло Головко.

Націоналіст додав, що саме завдяки героям, які вірили, що сильну, вільну та незалежну націю збудують якщо не вони, то їхні діти чи внуки, ми маємо приклад справжньої боротьби та новітніх героїв.

На заході до теплих слів ушанування долучився і Голова фракції ВО "Свобода" в Тернопільській облраді, голова Тернопільської обласної організації ВО "Свобода" Олег Сиротюк.

"В умовах українсько-російської війни кожен розуміє важливість ролі кожного українця в захисті рідної землі. Сьогодні від Старого Угринова до Києва, у великих містах та малих мітечках, проходять подібні марші за участи українських націоналістів. Нині на честь Степана Бандери марші відбуваються навіть на Донеччині. Завдяки цій урочистості ми повинні пам'ятати, що наша нація є великою, сильною і могутньою, а наші патріоти живуть на всій українській землі", ‒ наголосив Олег Сиротюк.

Очільник націоналістів у Тернопільській обласній раді також зазначив, що тішиться з того, що на традиційний марш Степана Бандери щороку приходить більше людей, зокрема молоді.

Варто зазначити, що на пам'ятному вічі також традиційно лунала Молитва українського націоналіста, а завершився захід нагородженням. За вірність українській національній революції, сміливість у бою та захист українського народу було відзначено бійців окремої зведеної штурмової роти "Карпатська Січ" свободівців Олексія Воронцова, Євгена Панькевича та нині покійного депутата Тернопільської міськради, очільника Тернопільської міської організації ВО Свобода Володимира Стаюру (посмертно).

Нагадаємо, що традиційно однойменні заходи пройшли у м. Кременець та Борщів, що на Тернопільщині. Щороку понад сотні свободівців із Тернопільської області відають чин та вшановують світлу пам'ять Героя України, Провідника українських націоналістів Степана Бандери.

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"