ВО "Свобода"

ENG

13 січня
На Тернопіллі відкрили меморіяльну дошку Теодору Барабашу
На Тернопіллі відкрили меморіяльну дошку Теодору Барабашу

13 січня 2018 року в с. Малий Ходачків Тернопільського району Тернопільської области з ініціятиви районної та обласної організацій ВО "Свобода" відкрили меморіяльну дошку представникові Організації українських націоналістів Теодору Барабашу.

Пам'ятну дошку встановили на школі, де 1930-1936 років навчався Теодор Барабаш.

Теодор Барабаш був головою Асоціяції українців в Еспанії, до складу якої належать УПА "Воля", мадридські осередки "Сокола" та "Яворини".

Участь у заході взяли народний депутат України VII скликання, учасник московсько-української війни Андрій Тягнибок та голова Української патріотичної організації "Воля", що діє на теренах Еспанії, Іван Вовк.

Націоналісти відзначили яскраву ноту життя щирого патріота, борця за волю та незалежність країни Теодора Барабаша і наголосили, що у часи кремлівської та внутрішньої окупації з боку п'ятої колони не слід опускати руки, а продовжувати боротьбу за цілковиту свободу для країни, як це свого часу робив Теодор Барабаш.

Довідка: Теодор Барабаш народився 13 січня (за іншими даними ‒ 8 січня) 1923 року у селі Малий Ходачків. Український громадський діяч в Еспанії. Доктор гірництва. Закінчив Мадридську високу гірничу школу. Очолював низку підприємств в Еспанії. Вивчав рентабельність видобутку та методи збагачення міді. Голова Української громади в Еспанії. Запропонував метод ціанідації золотоносних руд для родовища золота у районі м. Берегове на Закарпатті. Помер 22 січня 2014 року.

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"