ВО "Свобода"

ENG

28 березня
Фракція "Свободи" в Тернопільській облраді підтримала створення належних умов у школі мистецтв ім. Герети
Фракція "Свободи" в Тернопільській облраді підтримала створення належних умов у школі мистецтв ім. Герети

28 березня 2018 року Тернопільська обласна рада розглянула проблемні питання функціонування та розвитку Тернопільської обласної експериментальної школи мистецтв ім. Герети, заслухавши представників трудового колективу, батьків учнів, адміністрації закладу, управління освіти та науки Тернопільської ОДА і профільної комісії облради з питань освіти.

Вважаємо, що ті умови, в яких працюють педагоги школи мистецтв та навчаються вихованці, не відповідають статусу та меті засновників школи. Адже відсутність у закладі достатньої кількости просторих приміщень для навчання, відсутність їдальні, спортзалу та спортивного майданчика не сприяють проведенню повноцінного навчального процесу як із загальноосвітніх, так і з мистецьких дисциплін. Оренда додаткових площ у комерційної структури під навчальні кабінети за рахунок доплат батьків ‒ одне з підтверджень невідповідности матеріяльної бази потребам установи. Ці та багато инших недоліків у діяльності, матеріяльно-технічному забезпеченні та освітньому процесі Тернопільської обласної експериментальної школи мистецтв ім. Герети зафіксувала комісія, створена розпорядженням голови Тернопільської обласної ради у березні 2017 року.

Крім того, через відсутність належних умов для навчального процесу в цій школі навчається 341 учень з міста Тернополя та лише 10 дітей з Тернопільського району, що не відповідає статусу обласної школи, адже він передбачає наявність 70% учнів з области і 30% ‒ з обласного центру.

Нова редакція Закону України "Про освіту" передбачає існування закладів спеціялізованої освіти мистецького профілю у формі спеціялізованої мистецької школи (школи-інтернату), що змушує Тернопільську обласну раду привести у відповідність до законодавства статус та наповнення Тернопільської обласної експериментальної школи мистецтв ім. Герети, перевівши її з-під управління культури до управління освіти, що дозволить школі пройти обов'язкову атестацію, яка відсутня нині, що загрожує випускникам школи лишитись без атестатів про середню освіту.

Фракція ВО "Свобода" проголосувала за спрямування додатково на потреби школи мистецтв ім. Герети понад 1, 1 млн грн на придбання музичних інструментів, комп'ютерної техніки та мультимедійної дошки, оплату праці вчителям. Також фракція проголосувала за пропозицію, що надійшла від Тернопільської міської ради щодо подальшого функціонування Тернопільської обласної експериментальної школи мистецтв ім. Герети на базі Тернопільської загальноосвітньої школи І‒ІІІ ступенів №21.

Вважаємо, що в цій ситуації першочерговим завданням є створення комфортних умов для отримання повноцінної освіти учнями Тернопільської обласної експериментальної школи мистецтв ім. Герети, забезпечення належної матеріяльно-технічної бази із загальноосвітніх та мистецьких дисциплін. Враховуючи те, що як обласна, так і міська рада задекларувала готовність до таких кроків, звертаємося до усіх сторін процесу не спекулювати на проблемах школи, не ставити в заручники вихованців, а докласти максимум зусиль для конструктивної співпраці задля збереження і примноження наукових і творчих надбань багаторічної роботи педагогічного колективу Тернопільської обласної експериментальної школи мистецтв ім. Герети, учнів та випускників.

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"