ВО "Свобода"

ENG

24 травня
У Тернополі відкрили виставку присвячену Західноукраїнській Народній Республіці
У Тернополі відкрили виставку присвячену Західноукраїнській Народній Республіці

У четвер, 24 травня 2018 року, у межах відзначення 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки активісти громадської організації "Нове покоління Тернопільщини" за підтримки Тернопільської обласної державної адміністрації відкрили в Українському Домі "Перемога" науково-просвітницьку виставку "ЗУНР у війні за незалежність".

"Цьогоріч в Україні відзначається 100-річчя від утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Наша громадська організація за підтримки Тернопільської обласної державної адміністрації проводить виставку стендів із інформацією про ці героїчні події в історії української нації. Текст поданий доступною широкому загалу мовою. Для дітей цікавими будуть ілюстрації, які гармонійно доповнюють матеріял. Виставка буде розміщена в Українському Домі "Перемога", де її зможуть до 1 червня переглядати усі охочі. В подальшому її буде перенесено до шкіл Тернопільщини", ‒ зазначив організатор виставки, голова громадської організації "Нове покоління Тернопільщини" свободівець Іван Янюк.

"Сто років тому, під час Української революції 1917‒1921 рр, українці з обох берегів річки Збруч скористалися можливістю і проголосили незалежність. Як і тоді, теперішня Революція гідности 2013‒2014 рр. переросла у війну за територіяльну цілісність України. Виставка нагадує, що можна й варто використати досвід минулих поколінь, зокрема те, як на Галичині навіть у час війни впроваджували реформи", ‒ зазначив співавтор виставки, молодший науковий співробітник Науково-дослідного інституту українознавства свободівець Михайло Галущак.

Організатори заходу висловлюють щиру подяку керівництву Українського Дому "Перемога", засобам масової інформації м. Тернополя, котрі долучилися і допомогли висвітлити цю подію на телебаченні, радіо, газетах, мережі інтернет та управлінню у справах сім'ї та молоді Тернопільської обласної державної адміністрації за сприяння у проведенні виставки.

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"