ВО "Свобода"

ENG

15 червня
У Чорткові за участи свободівця презентували науково-просвітницьку виставку "ЗУНР у війні за незалежність"
У Чорткові за участи свободівця презентували науково-просвітницьку виставку "ЗУНР у війні за незалежність"

15 червня 2018 року в міській раді Чорткова відбулася презентація науково-просвітницької виставки "ЗУНР у війні за незалежність".

Для гостей, які завітали на відкриття, співавтор виставки, свободівець, голова ГО "Нове покоління Тернопільщини" Іван Янюк провів лекцію-екскурсію про боротьбу Західноукраїнської народної республіки за незалежність упродовж 1918‒1920 рр. Серед гостей заходу були громадські активісти, діячі культури та освіти Чортківщини та гості з Тернополя, зокрема директор Тернопільського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат історичних наук доцент Олександр Петровський та депутат Тернопільської облради, кандидат історичних наук Володимир Мисик.

"Інформацію про боротьбу ЗУНР за незалежність подано простою, зрозумілою широкому загалу мовою. Використано фото документів, хроніку цих подій та сучасних реконструкцій, усе це має зацікавити школярів, студентів, любителів вітчизняної історії. Ми вже проводили показ виставки у Тернополі, де її відвідували школярі міста. Зараз привезли до Чорткова, плануємо продовжити показ і в інших населених пунктах області", ‒ розповів Іван Янюк.

Голова ГО "Альтернатива Чортків", організаторка військово-патріотичного фестивалю "Чортківська офензива" Яна Петльована висловила вдячність авторам виставки. "Цей захід нагадує нам наше героїчне минуле, він яскраво ілюструє події сторічної давнини та прекрасно доповнює наш фестиваль", ‒ зазначила активістка.

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"