ВО "Свобода"

ENG

8 серпня
З ініціятиви депутата-свободівця на території Тернополя заборонили пересувні цирки з тваринами
З ініціятиви депутата-свободівця на території Тернополя заборонили пересувні цирки з тваринами

8 серпня 2018 року на черговому пленарному засіданні сесії Тернопільської міської ради з ініціятиви депутата-свободівця Ігоря Костюка заборонено на території міста пересувні цирки з тваринами. За це рішення проголосували всі присутні в залі депутати Тернопільської міськради.

"Вслід за провідними країнами та містами світу все більше міст України ухвалюють рішення про заборону пересувних цирків з тваринами. Світова практика показує, що для успішної діяльності, цирку не потрібно експлуатувати тварин. Оскільки використання тварин у цирках ‒ це невиправдана жорстокість. У цирках, що гастролюють, неможливо створити необхідні умови для нормального життя диких тварин, що порушує Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження" та не відповідає нормам наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 429 "Про затвердження Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах", ‒ йдеться в документі.

Також зазначено, що цирки, які в своїх шоу-програмах використовують тварин, виховують жорстокість та підкріплюють негуманне ставлення до всього живого в дітей, які є основною аудиторією шапіто. Цирк піддає тварин неприродним стражданням, занижує повагу суспільства до них, створює стереотипне хибне уявлення про відносини людина ‒ тварина.

"У рішенні Тернопільської міської ради вказано, що на території Тернополя запроваджується заборона на діяльність пересувних цирків, виставок та/чи будь-яких видів мобільних розваг, в яких задіяні тварини", ‒ підкреслив Ігор Костюк.

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"